Kurz angličtiny – Brisbane

Tipy COOLAGENT:kompletni servis

  • subtropické klima
  • kombinace studia a pobytu u moře
  • přátelská mentalita
  • nízké životní náklady
  • výborné možnosti výletů i mimo město

Práce a životní náklady
Brisbane se řadí k nejrychleji rozvíjejícím se městům Austrálie a nabízí dostatek pracovních příležitostí různých oborů. Co se týká životních nákladů, Brisbane patří mezi průměr a je jedním z měst, které se určitě vyplatí vidět.

Nabídka platí do obsazení volných pozic a do odvolání. COOLAGENT si vyhrazuje právo na dočasné omezení a nebo změnu této nabídky.

Brisbane

Lokalita

Brisbane je hlavní a nejlidnatější město australského státu Queensland a třetí největší město v Austrálii. Má rozlohu 4768 km² a 1,8 milionu obyvatel. Město se nachází v blízkosti Tichého oceánu, na březích řeky Brisbane, na planině mezi zátokou Moreton a Velkým předělovým pohořím (někdy nazývaným i Australské Kordillery), v jihovýchodním Queenslandu.

Brisbane nabízí skvělý mix pohodlného životního stylu a výborných možností nakupování, kulturního vyžití, příjemného prostředí a přátelské mentality obyvatel. Nejživější častí města je South Bank, kde najdete velké množství atrakcí včetně deštného pralesa!

Prozkoumejte okolní oblasti známým City Cat vysokorychlostním trajektem. Po setmění vyrazte do South Bank a bavte se pouličním tancováním Salsy na Little Stanley Street. Pro jedinečný pohled na toto město vyzkoušejte noční jízdu kajakem. Toto centrum zábavy bylo zvolené za nejoblíbenější město pro bydlení na světě.

Kousek od města se nachází mezinárodní letiště a v samotném Brisbane je výborná síť městské dopravy. Středem města protéká řeka Brisbane. Exotickou atrakcí je Lone Pine Koala Sanctuary – která nabízí možnost zblízka pozorovat klokany, papoušky a sympatické medvídky koala – další symbol Austrálie.

101350448

Škola

V Brisbane najdete bohatou nabídku škol nabízejících hlavně studium angličtiny. Odborných škol tu není až tak hodně, neznamená to však, že si tu nenajdete svůj obor. Výhodou je, že tu nežije velké množství českých studentů, což vytváří lepší předpoklady a podmínky na studium cizího jazyka.

Volný čas
Město je střediskem turistiky. Vyhledávanými jsou pláže Sunshine Coast a Gold Coast. Nacházejí se tu 2 univerzity (státní, založená r. 1910; Griffithova r.1971), státní muzeum (1871), galerie, státní knihovna, observatorium, parky, zoologická a botanická záhrada. Z dominant města vyniká moderní budova parlamentu a v nejstarší části města zachované budovy staré architektury (Wolston House, Ormiston House a jiné).

91606371 137525303

Ubytování

Většina studentů bydlí v tzv. „sharehouses“, tedy sdílených domech, kde se o náklady dělí s dalšími studenty. Ceny hodně závisí na lokalitě, například v centru počítejte cca 120 AUD/týden na osobu. Třeba 20 minut od centra se již dá najít 2- až 3 pokojový byt i s poplatky kolem 250 AUD/týden. Je pak ale třeba myslet na výdaje za dojíždění.

Doporučujeme bydlet v centru. Zde se dá sehnat hostel již od 50-70 AUD/týden.

Bydlení můžete hledat přes realitní kanceláře nebo přímo od majitele přes inzeráty nebo pokud na domě uvidíte „FOR RENT“. Dobré tipy dostanete ve škole či od kamarádů a spolužáků, kteří jsou na místě déle.

76721502 100480706

Cena

Angličtina:

ceny se pohybují kolem 4 500 AUD/24 týdnů

Odborné kurzy:

ceny se pohybují kolem 3 300AUD/14 týdnů

Typy kurzů

V Brisbane je možné studovat především angličtinu, ale najdete tu General English a specializované kurzy na Business (Marketing, Cestovní ruch, Managment atd.), Imformation Technologies (E-commerce, Network Engineering, Software Development) a Nursing (Zdravotnický pracovník/Sestra).

 

logo_coolagent10perc

Pro detailnější informace kontaktujte naši koordinátorku Jarku na emailu jarka@coolagent.cz

nebo zavolejte na bezplatnou linku COOLAGENT zdarma z celé ČR: 800-1-AGENT (tj. 800-1-24368).