Historie COOLAGENT

Agentura COOLAGENT je provozována společností
EuroPair, s.r.o.,
Hrozňatova 2642/25 (sídlo společnosti)
615 00 Brno, Czech republic
IČO: 26489881

KANCELÁŘ:
Lidická 81 (Obchodní dům META), 602 00 Brno, 4. patro, kanc. č. 1

Na trhu je od roku 1995 a zaměřuje se na zprostředkování Au Pair pobytů, programů pracovní praxe, jazykových pobytů a programu střední škola v zahraničí.

Spisová značka – C 115144 vedená u Krajského soudu v Brně.

COOL HISTORY

(malá historie COOLAGENT)

 • 04/1995 – BABY COOLAGENT – Jeho rodné jméno bylo EuroPair – zCOOLovatěl až později – detaily dále.  Pro ty, které zajímají detaily: COOLAGENT fungoval nejdříve jako malá agenturka – a z právní stránky jako fyzická osoba.
 • 06/1995COOLAGENT‘S FIRST HAPPY CLIENTS – do Británie odjíždějí první 2 klientky – Zuzana J. a Mária M. na krátkodobý letní pobyt Au Pair. Detail: Tenkrát jim bylo kolem 20 let – kdoví, co dělají nyní. Mária později plánovala cestu na Nový Zéland. Holky, dejte o sobě vědět! 🙂
 • 01/1996COOLAGENT WANTS TO BE THE NUMBER 1 – a je průkopníkem hned od začátku – jako první přinášíme do ČR a SR program Au Pair USA ihned poté, co nový americký zákon umožnil účastnit se tohoto COOL programu i mladým lidem z našich zemí. Detail: Do USA odletěly i 4 kamarádky z města Senica. Jednu z nich – Juditu Z. jsme navštívili během jejího pobytu na jaře 1997 v Las Vegas! 🙂
 • 07/1996COOLAGENT GOES BIGGER – roste a stěhuje se do nové – své první opravdové kanceláře v Bratislavě. Detail: Možná si ji někteří z Vás pamatují – sídlila v Pražské ulici 11 v přízemí! V budově měly své kanceláře i různé další mládežnické organizace a společnosti – Středoškolský parlament, Strom života atd.
 • 12/1996COOLAGENT GOES TO PRAGUE – je z nás mezinárodní agentura a taky PRAŽÁK 🙂 – otevírá se první pobočka v Praze! Detail: Pobočka se nacházela v Husinecké ulici číslo 11 v 1. patře. Našimi prvními českými coolegy byli Milan R. a Markéta C. – Milan vystudoval později FAMU a Markéta se vdala – žije v San Diegu v USA! 🙂
  I v ČR byl COOLAGENT nejdříve pár let fyzickou osobou s živnostenským oprávněním, a i tady používal své rodné jméno – EuroPair 🙂
 • 01/1997COOLAGENT GOES ON-LINE – začíná fungovat naše první emailová adresa! Detail: Fakt jsme se snažili vzpomenout, ale už vůbec netušíme, jaká ta adresa byla – něco jako europair@telecom.cz nebo tak nějak … Pamatujete ty doby? Nebyli jsme sice internetoví průkopníci, každopádně jsme byli jedna z prvních agentur s vlastním emailem a www stránkami! 🙂
 • 12/1997 – HEY MORAVA, GIVE IT UP FOR COOLAGENT! 🙂 – otevíráme první pobočku na Moravě – samozřejmě v Brně – v samém centru ve velmi příjemném domě Josefínka v Josefské ulici. Detail: Do COOL teamu tenkrát přibyla Jana B. – a je v něm i dneska (se 2 menšími přestávkami na svatbu a pobyt v Austrálii :-). 
 • 03/1998COOLAGENT GOES LTD. – na Slovensku se transformuje na právnickou osobu – S.R.O. – tedy EuroPair, s.r.o., a taktéž získává povolení Národního Úřadu práce na zprostředkování práce v zahraničí, které se v tomto roce začalo vyžadovat. Detail: A taky se rozrůstá jeho nabídka, počet pracovníků, www stránky, katalogy atd. atd. 🙂
 • 08/1998 – COOL UPDATE – FROM ŽIŽKOV TO VINOHRADY 🙂 – ze Žižkova se stěhujeme na nóbl Vinohrady – do Mánesovy ulice 2. Detail: Možná si někdo pamatuje, že kancelář měla docela příjemnou vlastní zahradu a terasu!
 • 1999COOLAGENT IS BIG – už dávno to není jen malá Au Pair agentura – v nabídce jsou Au Pair programy v Evropě, USA, jazykové kurzy v zahraničí, studium na středních školách v zahraničí, cestovatelské služby, atd. Detail: Taky jste se obávali kolapsu počítačů Y2K? 🙂 Zálohovali jsme všechna možná data a nakonec – nedělo se naštěstí nic! :-).
 • 08/2000COOLAGENT MOVES TO A BETTER PLACE – další pražské stěhování – do lepšího a více do centra – z Vinohrad do „Jungmannky“ úplně v centru města. Detail: Praha byla to léto COOL! 🙂 Nejenže začalo 21. století, ale možná si pamatujete i naši velikou kampaň v metru a rádiích: „Ahoj Markéto, děti jsou ve škole, tak mám chvíli volno …“ :-). To léto také vznikla značka COOLAGENT a COOLAGENT byl konečně doopravdy COOL!
 • 01/2001COOLAGENT GOES TO TV!!! – začala soutěž E!PAIR – ve spolupráci s JoPom a hitparádou DEKA na TV Markíza vyhrál každý měsíc jeden soutežící COOL jazykový pobyt v zahraničí – v New Yorku, Londýně a dokonce v Austrálii! Detail: O soutěži informovala jednou za měsíc v DECE naše bratislavská coolegyně Danka – byla z ní fakt tak trochu star, dostávala emaily od fanoušků a byla velice CHIC!
 • 10/2001COOLAGENT GOES LTD. IN CZECH – další transformace – z fyzické osoby se stala právnická EuroPair, s.r.o. i v ČR. Detail: A nabídka je už opravdu veliká. Byl vydán i náš první velký katalog Austrálie a Nový Zéland a zorganizována první série úspěšných COOL přednášek o pobytech u protinožců. A vlastně ještě něco: www.coolagent.cz a www.coolagent.sk dostaly zbrusu nový design :-).
 • 04/2002COOLAGENT GOES NORTH & EAST! – otevírá se pobočka Košice a pobočka Ostrava. Detail: a taky výrazně narůstá počet nových členů COOL teamu – přichází Mária, Romana, Peťa H., Aďa, Valika, Katka M., Miriam atd. BTW, Romana má krásnou holčičku, Peťa H. byla jako Au Pair v Americe a Miriam tam ještě pořád je! 🙂
 • 08/2002COOLAGENT GOES CENTRAL – takže další stěhování – tentokrát v Bratislavě do hezkých nových prostor v renesančním centru – na COOL pěší zóně „pod Michalskou“. Detail: Kdo byl někdy poslední dobou v létě ve Starém Městě v Bratislavě, ví, o čem je řeč – celé historické centrum hlavního města se změnilo na COOL korzo plné venkovních kaváren, restaurací, krásných lidí a laserových efektů! WOW! 🙂 A kromě toho – všechny ambasády jsou „za rohem“, takže to klienti mají „na skok“! 🙂
 • 10/2002COOLAGENT GOES TO THE CINEMA – a to doslova – jako generální partner přináší ve spolupráci s SPI International pohodový film Erasmus a spol. do českých a slovenských kin. Detail: A všichni diváci se mohli zúčastnit COOL soutěže o jazykový pobyt ve Španělsku!
 • 1/2004 – HEY LONDON, HERE WE GO!!! 🙂 – otevírá se naše první kontaktní místo mimo ČR a SR – a to přímo v Londýně! Detail: Contact Point London se zaměřuje hlavně na zájemce o program Au Pair USA, kteří jsou právě v Británii. Informace o programech v Británii najdete v sekcích AU PAIR a PRACOVNÍ PROGRAMY V ZAHRANIČÍ.
 • 1/2004COOLAGENT HAS A NEW COOL FRIEND 🙂 – ve spolupráci s cestovní kanceláří CONDOR můžou nyní zájemci o programy COOLAGENT získat více informací i ve všech pobočkách této cestovní kanceláře! Detail: Jsou to zejména: Ostrava, Olomouc, Plzeň, České Budějovice a Teplice. Z tohoto důvodu se naše pobočka Ostrava sloučila s pobočkou Brno.
 • 5/2004COOLAGENT GOES TO EU! – no jasně, kdo by nevěděl, že v květnu 2004 jsme vstoupili do EU my i všichni občané ČR a Slovenska :-). Detail: COOLAGENT výrazně rozšířil svoji nabídku – zejména o programy různých asistenčních služeb, ubytování v Londýně, pracovních programů v Británii, programů Mother’s Help a Living with Elderly atd. Od té doby se nabídka neustále rozšiřuje.
 • 01/2005COOLAGENT GOES TO OZ – díky našemu stálému reprezentantovi v Sydney vzniká další zahraniční CONTACT POINT – tentokrát v Austrálii! 🙂 Detail: OZ [ou zi:] = zkratka používaná v angličtině pro Austrálii, Australana 🙂
 • 01/2010 – COOLAGENT GOES to a BETTER AND BIGGER OFFICE – došlo na další stěhování v Bratislavě. Přestěhovali jsme se do větších a hezčích prostor hned vedle Obchodní ulice. Detail: Více místa pro klienty, snazší parkování a  stále v centru!
 • 02/2014 – COOLAGENT GOES TO CHICAGO – tentokrát se stěhovala pražská pobočka. A rovnou do Chicaga…tedy paláce Chicago na Národní. Detail: Příjemnější prostředí pro nás i pro klienty a také…sídlit v Chicagu je prostě COOL! 
 •  7/2014COOLAGENT AND NEW E-STYLE – nový web COOLAGENT pro větší přehled, nový a ovšem stále COOL design! :-)