Kanada COVID-19 update

Chystáš se vycestovat do Kanady, ale nevíš, jak to teď je kvůli situaci s COVID-19? Sepsali jsme pro Tebe aktuální informace.

KANADA JE OTEVŘENÁ PRO STUDIJNÍ POBYTY I WORKING HOLIDAY! 🙂

UPDATE 6.7.2021
Karanténa v Kanadě je pro očkované od 6.7.2021 už minulostí.
Tato změna se týká studentů, kteří byli očkováni oběma dávkami vakcíny Pfizer Biontech, Moderna, Astra Zeneca nebo jednou dávkou vakcíny Johnson & Johnson. Nově nemusí podstupovat v Kanadě 14-ti denní karanténu. Podmínkou je, že od očkování uběhlo nejméně14 dní před příletem do Kanady. Stále zůstává v platnosti mít osvědčení o negativním PCR testu v angličtině nebo francouzštině (ne starší 72 hodin) a samozřejmě certifikát o očkování.
Po příletu do Kanady je nutné podstoupit další PCR test a do doby než obdržíte negativní výsledek se izolovat v hostitelské rodině nebo jiném ubytování. Jakmile negativní výsledek dostanete, tak vám už nic nebrání karanténu opustit a užívat si studium a život v Kanadě.
Detailní informace ohledně vstupu do Kanady najdete ZDE.

UPDATE 22.2.2021
S účinností od 22. února 2021 musí všichni studenti, kteří přijedou do Kanady mít negativní test před odletem, dále musí absolvovat dva molekulární testy COVID-19. Jeden při příjezdu na letiště a druhý na konci jejich karanténního období. Testy při vstupu do Kanady jsou zdarma.

Před cestou do Kanady si všichni studenti musí také rezervovat a zaplatit pobyt na tři noci ve vládou schváleném hotelu, aby počkali na výsledky svého prvního testu. Cena za noc se pohybuje od 350 CAD. Seznam vládou schválených hotelů a informace o rezervacích naleznete zde.

Před odjezdem do Kanady

 1. Stáhněte si bezplatnou mobilní aplikaci ArriveCAN. ArriveCAN musí být použit před vaším příjezdem do Kanady k poskytnutí povinných kontaktních údajů a informací o karanténním plánu.
 2. Proveďte test COVID-19 72 hodin před odletem.
 3. Zarezervujte si svůj pokoj v hotelu schváleném vládou na tři noci zavoláním na číslo 1-800-294-8253.
 4. Pokud létáte do Toronta, před odletem ze své země se předem zaregistrujte na své testování COVID-19 v Torontu Pearson.

Když přijedete do Kanady

 1. Vyplňte test COVID-19 na letišti.
 2. Neprodleně se dostavte do vyhrazeného ubytování schváleného vládou. Školy mohou zajistit vaši bezpečnou přepravu do vašeho hotelu (např. ILAC). V hotelu musíte zůstat tři noci nebo dokud nedostanete výsledky.
 3. Po získání vašich výsledků z příjezdu na COVID-19 a pokračujte do předem domluveného ubytování dané školy, kde zůstanete po zbytek vaší 14denní povinné karantény.
 1. Karanténa a covid test
  Dle nařízení vlády je při vstupu do Kanady požadován test na COVID-19 a také 2-týdenní karanténa. První tři dny je nutné pobývat ve vládou schváleném hotelu a čekat na výsledky.
  Další dny karantény je nutné mít vlastní koupelnu. COOLAGENT zajišťuje ubytování v hostitelských rodinách s plnou penzí a vlastní koupelnou v ceně 400 CAD / týden, tedy 800 CAD / 2 týdny. V rámci karantény je již možné studovat online 🙂
 2. Covid test v Kanadě
  Poté, co skončí 2-týdenní karanténa Tě navštíví zdravotní sestra, která provede covid test. Cena je 300 CAD.
 3. Prezenční vs. online výuka
  Každá provincie má svá vlastní omezení, proto co platí v Torontu, neplatí např. ve Vancouveru. Např. v době psaní tohoto článku v Torontu probíhá na jazykových školách pouze online výuka, v Torontu se vyučuje normálně.

Pro detailnější informace kontaktuj naši koordinátorku:

Jarka Dudíková, jarka@coolagent.cz, +420 777 024 368