Kanada COVID-19 update

Chystáš se vycestovat do Kanady, ale nevíš, jak to teď je kvůli situaci s COVID-19? Sepsali jsme pro Tebe aktuální informace.

Vzhledem k tomu, že je nyní v Kanadě vyžadována 2-týdenní karanténa, doporučujeme tuto destinaci zejména pro dlouhodobější pobyty, tj. při jazykových pobytech alespoň 8 týdnů nebo při studijně-pracovních pobytech min. 6 měsíců.

S účinností od 22. února 2021 musí všichni studenti, kteří přijedou do Kanady mít negativní test před odletem, dále musí absolvovat dva molekulární testy COVID-19. Jeden při příjezdu na letiště a druhý na konci jejich karanténního období. Testy při vstupu do Kanady jsou zdarma.

Před cestou do Kanady si všichni studenti musí také rezervovat a zaplatit pobyt na tři noci ve vládou schváleném hotelu, aby počkali na výsledky svého prvního testu. Cena za noc se pohybuje od 350 CAD. Seznam vládou schválených hotelů a informace o rezervacích naleznete zde.

Před odjezdem do Kanady

 1. Stáhněte si bezplatnou mobilní aplikaci ArriveCAN. ArriveCAN musí být použit před vaším příjezdem do Kanady k poskytnutí povinných kontaktních údajů a informací o karanténním plánu.
 2. Proveďte test COVID-19 72 hodin před odletem.
 3. Zarezervujte si svůj pokoj v hotelu schváleném vládou na tři noci zavoláním na číslo 1-800-294-8253.
 4. Pokud létáte do Toronta, před odletem ze své země se předem zaregistrujte na své testování COVID-19 v Torontu Pearson.

Když přijedete do Kanady

 1. Vyplňte test COVID-19 na letišti.
 2. Neprodleně se dostavte do vyhrazeného ubytování schváleného vládou. Školy mohou zajistit vaši bezpečnou přepravu do vašeho hotelu (např. ILAC). V hotelu musíte zůstat tři noci nebo dokud nedostanete výsledky.
 3. Po získání vašich výsledků z příjezdu na COVID-19 a pokračujte do předem domluveného ubytování dané školy, kde zůstanete po zbytek vaší 14denní povinné karantény.
 1. Karanténa a covid test
  Dle nařízení vlády je při vstupu do Kanady požadován test na COVID-19 a také 2-týdenní karanténa. První tři dny je nutné pobývat ve vládou schváleném hotelu a čekat na výsledky.
  Další dny karantény je nutné mít vlastní koupelnu. COOLAGENT zajišťuje ubytování v hostitelských rodinách s plnou penzí a vlastní koupelnou v ceně 400 CAD / týden, tedy 800 CAD / 2 týdny. V rámci karantény je již možné studovat online 🙂
 2. Covid test v Kanadě
  Poté, co skončí 2-týdenní karanténa Tě navštíví zdravotní sestra, která provede covid test. Cena je 300 CAD.
 3. Prezenční vs. online výuka
  Každá provincie má svá vlastní omezení, proto co platí v Torontu, neplatí např. ve Vancouveru. Např. v době psaní tohoto článku v Torontu probíhá na jazykových školách pouze online výuka, v Torontu se vyučuje normálně.

Pro detailnější informace kontaktuj naši koordinátorku:

Jarka Dudíková, brno@coolagent.cz, +420 777 024 368

nebo zavolej na bezplatnou linku COOLAGENT zdarma z celé ČR: 800-1-AGENT (tj. 800-1-24368).