Vyhledávání

Nejčastěji hledáte: aupair, irsko

Kanada COVID-19 update

Chystáš se vycestovat do Kanady, ale nevíš, jak to teď je kvůli situaci s COVID-19? Sepsali jsme pro Tebe aktuální informace.

KANADA JE OTEVŘENÁ PRO STUDIJNÍ POBYTY I WORKING HOLIDAY A OD 7.9.2021 I PRO TURISTICKÁ VÍZA!

UPDATE 14.7.2022
Nadále je v platnosti, že do Kanady může cestovat osoba plně očkovaná (min. 2 dávky).

UPDATE 12.8.2021
Od 7.9.2021 bude kanadská škola ILAC požadovat od studentů covid rapid test každý týden. Očkovaní studenti test na test nemusí.

UPDATE 19.7.2021
Hranice Kanady se otevřou pro očkované turisty od 7.9.2021

Od 7.9.2021 se hranice Kanady opět otevírají i pro turistická víza. Více info.

UPDATE 6.7.2021
Zrušení karantény pro očkované v Kanadě od 6.7.2021
Od 5. 7. 2021 vstoupilo v platnost vládní opatření, které umožňuje, aby cestující oprávnění ke vstupu do Kanady, kteří jsou plně naočkovaní (min. 14 dní před vstupem do země), nemuseli absolvovat 14denní karanténu, ani třídenní povinnou karanténu v hotelu a povinný test 8. den po příletu. Vakcíny, které jsou v Kanadě uznávány, jsou Pfizer, Moderna, AstraZeneca/COVISHIELD a Janssen. Cestující se mohou prokázat vakcinací i mimo Kanadu, nicméně musí doložit potvrzení o dokončeném očkování v anglickém či francouzském jazyce nebo event. ověřený překlad potvrzení.
Detailní informace ohledně vstupu do Kanady najdete ZDE.

UPDATE 22.2.2021
S účinností od 22. února 2021 musí všichni studenti, kteří přijedou do Kanady mít negativní test před odletem, dále musí absolvovat dva molekulární testy COVID-19. Jeden při příjezdu na letiště a druhý na konci jejich karanténního období. Testy při vstupu do Kanady jsou zdarma.

Před cestou do Kanady si všichni studenti musí také rezervovat a zaplatit pobyt na tři noci ve vládou schváleném hotelu, aby počkali na výsledky svého prvního testu. Cena za noc se pohybuje od 350 CAD. Seznam vládou schválených hotelů a informace o rezervacích naleznete zde.

Před odjezdem do Kanady

 1. Stáhněte si bezplatnou mobilní aplikaci ArriveCAN. ArriveCAN musí být použit před vaším příjezdem do Kanady k poskytnutí povinných kontaktních údajů a informací o karanténním plánu.
 2. Proveďte test COVID-19 72 hodin před odletem.
 3. Zarezervujte si svůj pokoj v hotelu schváleném vládou na tři noci zavoláním na číslo 1-800-294-8253.
 4. Pokud létáte do Toronta, před odletem ze své země se předem zaregistrujte na své testování COVID-19 v Torontu Pearson.

Když přijedete do Kanady

 1. Vyplňte test COVID-19 na letišti.
 2. Neprodleně se dostavte do vyhrazeného ubytování schváleného vládou. Školy mohou zajistit vaši bezpečnou přepravu do vašeho hotelu (např. ILAC). V hotelu musíte zůstat tři noci nebo dokud nedostanete výsledky.
 3. Po získání vašich výsledků z příjezdu na COVID-19 a pokračujte do předem domluveného ubytování dané školy, kde zůstanete po zbytek vaší 14denní povinné karantény.
 1. Karanténa a covid test
  Dle nařízení vlády je při vstupu do Kanady požadován test na COVID-19 a také 2-týdenní karanténa. První tři dny je nutné pobývat ve vládou schváleném hotelu a čekat na výsledky.
  Další dny karantény je nutné mít vlastní koupelnu. COOLAGENT zajišťuje ubytování v hostitelských rodinách s plnou penzí a vlastní koupelnou v ceně 400 CAD / týden, tedy 800 CAD / 2 týdny. V rámci karantény je již možné studovat online 🙂
 2. Covid test v Kanadě
  Poté, co skončí 2-týdenní karanténa Tě navštíví zdravotní sestra, která provede covid test. Cena je 300 CAD.

Pro detailnější informace kontaktujte naši koordinátorku Pavlu na emailu  studium@coolagent.cz, nebo tel. čísle +420 601 124 368

newsletter

Zůstaňte s námi
v kontaktu

Chcete si vybrat nějaký kurz nebo práci v zahraničí a pořád ještě váháte?