Cestování

PROCESTUJTE USA

COOLAGENT doporučuje! NEJ místa, která se vyplatí vidět po dobu Vašeho pobytu v USA! Nechte se inspirovat…

AP_cest

Aktuální leták s typy na cestování po USA najdete zde.

 • SAN FRANCISCO-CALIFORNIA: San Francisco leží na polostrově  o rozloze 120 km2, který je ohraničený na západě Tichým oceánem, na severu Golden Gate Strait a na východě zálivem San Francisco. Příroda vytvořila jeden z nejkrásnějších přístavů, který je uzavřen okolní pevninou. Záliv je charakterizovaný dvěmi orientačními body: Golden Gate Bridge a San Francisco–Oakland Bay Bridge. Půvab zálivu dotvářejí i čtyři ostrovy – Alcatraz, Angel, Yerba Buena a Treasure. Město je poznačené historií, kterou formoval mix španělského kolonializmu a americký romantizmus. Město je vybudované na skupině kopců (víc než 40), takže z mnohých ulic je panoramatický výhled na záliv. Díky sedmi hlavním kopcům si město vysloužilo přezdívku ‘Město sedmi kopců’.
 • LAS VEGAS – NEVADA: Kouzlo tohoto města má vlastní charakter. Většina návštěvníků tvoří vlasatí lidé se zlatými řetězi v polyesterových oblecích, dívající se na neonové reklamy jako jeleni zhypnotizovaní reflektory aut. Serióznější částí Las Vegas jsou milióny dolarů na stolech kasín a heren. Ikdyž je tu dostatek atrakcí na to, abyste na kasína a herny zapomněli, i přesto jim podlehnete a vstoupíte. Když vás neustálý hluk hracích automatů unaví, Las Vegas leží v jedné z nejkrásnějších scenérií amerického jihozápadu.
 • NEW YORK: New York je ekonomicky nejvýznamnějším a zároveň nejlidnatějším městem USA. Rozkládá se v jižním cípu na východě země při ústí řeky Hudson do Atlantického oceánu. Nachází se ve středu megalopolisu Boswash, 350 km od Bostonu a 353 km od Washingtonu, D.C.Rozkládá se na rozloze 1214 km² a žije v něm 8 108 040 obyvatel (2005), v celé metropolitní oblasti 18,7 miliónů. Vlastní město se skládá z pěti částí: nejstarší Manhattan, dále Bronx, Brooklyn, Queens a Staten Island. Z nich jen Bronx je spojený s pevninou, ostatní obvody leží na ostrovech. Metropole byla vždy kosmopolitním městem, v kterém se mluví více než 80-ti jazyky.
 • NEW ORLEANS – LOUISIANA: New Orleans byl založený v r. 1718 a byl pojmenovaný po Philippe Duc D’Orléans. Dnes se nazývá „The Big Easy“ něco jako „Velké uvolnění“, nebo „Velký a uvolněný“. Město je světoznámé jazzovou hudbou, kreolskou kuchyní, říčními čluny a karnevaly. Muzikanti vytváří integrující část jedinečné atmosféry New Orleansu. Staří muzikanti hrají klasické melodie při snídaních a večeřích, pouliční hudebníci se shromažďují při vchodech velkých budov. Na francozském náměstí se konají bezplatné koncerty.
 • VANCOUVER – CANADA: Možná vás to překvapí, ale geograficky je Vancouver situovaný podobně jako Slovensko, s tím rozdílem, že počasí tam ovlivňuje Pacifik jako i blízké pohoří – díky tomu je počasí velmi proměnlivé.
 • BOSTON – MASSACHUSETTS:Boston je město kontrastů, mix nového a starého. V městě vládne anglický vliv. Město je situované na kopcovitém terénu s klikatými cestičkami vyloženými kamennými dlaždicemi. Na travnatých prostranstvích jsou postaveny útulné Victorianské městské domy s vyleštěnými mosaznými klepadlami na dveřích. Město sehrálo významnou roli vůči koloniální vládě v době boje za nezávislost. Na Cestě svobody, která je vyznačená červenou linkou, se nachází 16 historických zajímavosti.
 • DENALI: Denali Národní park leží na jihu Aljašky. Součástí parku je i nejvyšší hora Severní Ameriky Mount McKinley (Denali) s 6194 metry nad mořem. Park se rozkládá na ploše 24,585 km ². Slovo Denali znamená v domorodém jazyce kmene Athabaskan „velký“. Hora byla pojmenovaná po prezidentovi William McKinley v roku 1897. Národním parkem byl vyhlášený roku 1917. V parku žijí medvědi Grizli, černí medvědi, sobi karibu, losi, vlci, polární veverky, bobři, lišky, lososy, a jiné.
 • MOUNT RAINIER: Rainier je stratovulkán ležící ve státě Washington v USA, asi 87 km jihovýchodně od Seattlu. Je to nejvyšší vrchol Kaskádových hor – 4 392 m. Vrchol je pokrytý ledem, je pojmenovaný po britském admirálu Peter Rainier, ale pro svojí dominantu je nazýván jednoduše Hora. Poslední zdokumentovaná erupce se odehrála v roce 1825, ale neustálá hydrotermální aktivita a teplo stoupající z kráteru nutí vědce považovat ji za aktivní sopku.
 • YELLOWSTONE: Je jen velmi málo míst na světě, kde může člověk vidět teplé prameny a gejzíry či bublající průzračné jezírka nebo fantastické vodopády na jednom integrovaném území. Na toulkách v rozlehlých lesích nebo na náhorních plošinách můžete při troše štěstí střetnout i stáda bizonů nebo rodinky medvědů. Toto všechno umožňuje americký Yellowstonský národní park, který je držitelem slavného primátu: před 134 lety, 1. března 1872 se stal prvním národním parkem na světě. Dnes dvě třetiny území pokrývají jehličnaté lesy, nad kterými se tyčí třítisícové hory. Z víc než 200 gejzírů je nejznámejší Old Faithful (Starý věrný), který svému jménu hanbu určitě nedělá. Od svého objevení v roce 1870 pravidelně v 67-minutových intervalech tryská do výšky 40 metrů.
 • YOSEMITE: Je větší území, z pravidla s výměrou nad 1 000 ha, převážně s ekosystémy podstatně nezměněnými lidskou činností nebo v jedinečné a přirozené krajinné struktuře, tvořící nadregionální biocentra a nejvýznamnější přírodní dědistvo, v kterém je ochrana přírody nad všemi ostatní činnostmi. V roce 1872 byl založený Yellowstonský Národní Park jako první skutečný národní park světa.
 • MONUMENT VALLEY: MONUMENT VALLEY, nebo pokud chcete POMNÍKOVÉ ÚDOLÍ, jsou vysoké skalní útvary, které sahají až k obloze. Jsou to skály, které jsou symbolem amerického západu. Myslím si, že vůbec to nepřeženu, když napíši, že toto údolí je nejslavnější scenérií na světě. Monument Valley proslavili mnohé westernové filmy, natočilo se jich tu nespočet. Když koukáte na toto údolí, tak máte pocit, že skály Vám připomínají různé staré stavby, hrady, či pevnosti, nebo zvířata, resp. tváře různých osobností. Jako se mění osvětlení, mění se i skály a vám se zdá, že ožívají. V tomto údolí se nachází indiánská rezervace NAVAJO s rozlohou přez 80 km.
 • GRAND CANYON: Velký kaňon má výstižné pojmenování: Svojí délkou 445 km, hloubkou 1,6 km a šířkou 30 km je největším kaňonem na světě. Roklina se začala formovat před 10 milióny let, v čase kdy Pacifická deska narazila na Severoamerickou a potopila se pod ní. Když vyrostly Skalisté hory, řeka Colorado se valila dolů svahem a tak vyhloubila koryto, které přerostlo do obrovského kaňonu. Současní návštěvníci kaňonu mohou vidět téměř polovinu geologické historie Země. Rovnoměrný tok řeky poodhalil vrstvy hornin. Spodní vrstvy jsou staré až 1,7 miliardy let.

Váš rok Au Pair & měsíc cestování v Americe

Hi there!
Pokud se právě teď rozhodujete jak změnit svůj život, nechce se Vám zůstat doma a naopak Vás to láká dál do světa, zkuste zvážit možnost pobytu Au Pair v USA. Je jen na Vás, kdy budete chtít odcestovat, v COOLAGENT jsou stále odlety každé pondělí, procedura je jednoduchá jako vždy, …a výhody? See below 🙂

COOLAGENT pro Vás kromě všech běžných výhod programu v USA  má řadu dalších výhod, to znamená:

 • zpáteční letenka zdarmauni_32_m
 • finanční podpora 500 USD na studium v USA
 • 2 týdny placené dovolené
 • 13. měsíc na cestování
 • legální vízum J-1 (podklady Vám zajistíme)
 • kapesné až 1000 USD / měsíc
 • 3-denní školení v New Yorku + online kurz před odjezdem do USA

 

Pro podrobnější informace kontaktujte naše koordinátorky:

Praha: Emília Kollárová, praha@coolagent.cz
Brno:  Kamila Tomančáková, brno@coolagent.cz