Au Pair v USA a COVID-19

Chystáš se vycestovat do USA jako Au Pair, ale nevíš, jak to teď je kvůli situaci s COVID-19? Sepsali jsme pro Tebe aktuální informace.

Naše partnerská agentura APIA je členem Americké obchodní komory (the U.S. Chamber of Commerce) s členským číslem AY1A3AAA0AA9, která se řadí mezi několik málo organizací jejíchž členové mohou do USA vycestovat (potvrzení US Government zde). Přesto je do 31.12.2020 pozastavené cestování ze Schenghenu, nové informace prozatím nemáme.

Zákaz vydávání víz byl zrušený, ale i tak ambasády v Praze a Bratislavě zatím potvrdily, že  víza vydávat nebudou. APIA ve spojitosti s dalšími americkými agenturami a právníky lobuje za to, aby se pro Au Pair udělily výjimky a mohlo se co nejdříve cestovat.

Au Pair si může požádat o víza, pokud si najde rodinu, která splňuje výjimku, dle které má nárok na bezproblémový transport jejich Au Pair do země. Pak je i možné vycestovat z ČR nebo SR.

V současné době stále přijímáme přihlášky a zajišťujeme pomoc s kompletací přihlášky a potřebných dokumentů. Stále si můžeš splnit svůj Americký sen a prožít nezapomenutelný rok v USA! 🙂

Pro detailnější informace kontaktuj naše koordinátorky:

Brno: Jarka Dudíková, brno@coolagent.cz

Praha, Hradec Králové: Pavla Smotlachová, studium@coolagent.cz

nebo zavolej na bezplatnou linku COOLAGENT zdarma z celé ČR: 800-1-AGENT (tj. 800-1-24368).