Au Pair Norsko

Prohlédni si ceník Au Pair pobytů a nezávazně se zaregistruj !

NOVINKA !!! AU PAIR MŮŽEŠ BÝT UŽ I V NORSKU !!! 137213090

Program Au Pair Norsko je jedinečný způsob jak můžeš strávit pár měsíců v této krásné zemi. Staň se členem norské rodiny, nauč se norsky a poznej jejich jedinečnou zemi a zvyky.

Země disponuje nádhernou přírodou, najdeš zde krásné fjordy, útesy, zalesněné údolí či divoké lesy. Norsko se nepochybně řadí mezi nejkrásnější země Evropy. Stačí ti plynulá znalost anglického jazyka a nějaké zkušenosti s dětmi a i Ty můžeš zažít nezapomenutelné dobrodružství v této jedinečné zemi.

Au Pair v Norsku pomáhá přibližně 6 hodin denně, 30 hodin týdně. Volno je 1,5 dne v týdnu. Kapesné za výpomoc rodině s dětmi a domácími pracemi je po odpočítání daně přibližně 470 EUR měsíčně. (5600 NOK/měsíc – 1200 NOK daň)

Vše k tomuto pobytu kulturní výměny si vyřídíš rychle a jednoduše z pohodlí domova 🙂

55844388  Mom and Son Reading  105490665

Výhody Au Pair pobytu v Norsku:

 • rodina proplácí na konci pobytu letenku domů
 • kapesné přibližně 470 EUR netto
 • strava a vlastní pokoj zdarma
 • volno 1,5 dne v týdnu
 • možnost navštěvovat jazykovou školu

Podmínky Au Pair pobytu v Norsku:

 • věk 18-26 let v době podání přihlášky
 • předešlé zkušenosti s dětmi – mohou být  i od známých nebo příbuzných
 • znalost angličtiny na pokročilé úrovni (schopnost mluvit  plynule)
 • dobrý zdravotní stav a čistý trestní rejstřík
 • svobodná a bezdětná
 • délka pobytu 6-12 měsíců
 • řidičský průkaz je velkou výhodou, ale ne podmínkou
 • zájem o norský jazyk a kulturu

  55845327  Norsko 8

Povinnosti Au Pair v rodině:

Práce Au Pair zahrnuje péči o děti a výpomoc v domácnosti jako umývání nádobí, praní, žehlení, utírání prachu, vysávání a pod. Konkrétní povinnosti záleží vždy na potřebách rodiny. Od Au Pair se vyžaduje samostatnost, odpovědnost a  iniciativa.

Proces přihlášení:

Rodinu v Norsku je možné najít v průběhu několika týdnů. Záleží to na Tvé přihlášce, znalosti jazyka a zkušenostech s dětmi. Můžeš si vybrat oblast, kde by si chtěla strávit svůj Au Pair pobyt a my uděláme všechno pro to, abychom Ti vyhověli, avšak pokud nebudeš trvat na žádné lokalitě, umístění bude určitě rychlejší. 🙂

Lokality: 

Norsko je velmi rozlehlá země a rodiny bydlí  nejenom v  městech ale i v odlehlých oblastech a na vesnicích. Přesnou lokalitu nemůžeme garantovat, můžeme se ale pokusit . Mnoho rodin je právě v okolí hlavního města Osla. Právě zde by byla možnost umístění i s kamarádkou nedaleko od sebe. Nezapomeň, že prioritou by měla být hlavně dobře zvolená rodina,  se kterou si budeš rozumět.

Počasí: 

Norsko je ovlivňováno Golfským proudem, který má za následek, že tam není taková zima, jako v jiných oblastech stejné zeměpisné polohy. Pobřeží charakterizuje  mírná zima a chladnější léto a také početné srážky.

Povinnosti po příjezdu a pojištění:

Po příjezdu do země musíš nahlásit svůj pobyt na policii na základě Au Pair smlouvy a dokladu totožnosti. Kromě toho je třeba se registrovat i na daňovém úřadě a vyžádat si „tax card“. Do několika týdnů od podání žádosti Ti bude zaslaný dopis s norským identifikačním číslem a informacemi ohledně  „tax card“. Po obdržení tohoto čísla si můžeš stáhnout „tax card“ elektronicky z internetu. Po obdržení  povolení k pobytu se automaticky stáváš pojištěncem v Norsku a na základě tohoto potvrzení se můžeš z české pojišťovny odhlásit. Do té doby je nutné  si hradit pojištění v České pojišťovně jako samoplátce. COOLAGENT doporučuje i komerční připojištění léčebných nákladů v zahraničí pro případ spoluúčasti pacienta na pojistné události, nákladů na převoz do ČR nebo pro případ ošetření ve zdravotnických zařízeních mimo systém státního veřejného zdravotního pojištění. Celoroční připojištění stojí 5 950 Kč. Pojištění můžeme vystavit bezprostředně před odjezdem.

Tipy na výlet:

 • North Cape – nejsevernější bod Evropy s útesy v okolí a okouzlující atmosférou venkova
 • Tromso  místo, kde máte největší šanci vidieť polární zář 🙂
 • Bergen –  známé přístavní městečko, které je typické příjemnou rybářskou atmosférou a kulinářskými vychytávkami
 • Fjordy – nesmíme zapomenout ani na krásnou norskou přírodu a fjordy, kterými sa Norsko proslavilo

  

Jak se registrovat do programu:

Pro registraci do programu potřebujeme:

– dopis rodině – tzv. Dear Family Letter, motivační dopis o Tobě, tvých zájmech, zkušenostech, důvodech, pro které chcete pracovat jako Au-Pair apod. (na 1-2 stránky )
– alespoň 2 reference – doporučení na Tvé předchozí zkušenosti s dětmi a minimálně 1 charakterovou referenci. Reference musí být v angličtině nebo přeloženy do angličtiny 
– 1 usměvavou fotku obličeje 🙂 + fotografie s dětmi, přáteli, rodinou s popisem (cca 2-3 strany A4), je možné poslat e-mailem
– kopii pasu nebo občanského průkazu – stačí stránka s fotografií
– kopii řidičského průkazu – pokud ho vlastníš
– potvrzení od lékaře a výpis z trestního rejstříku ne starší než 3 měsíce 
jakékoli další certifikáty, vysvědčení, které Ti pomohou přesvědčit tvou budoucí hostitelskou rodinu, že jsi pro ně ta nejlepší kandidátka (např. osvědčení o kurzu první pomoci, Cambridgeský certifikát apod.)
Všechny dokumenty odešli do nejbližší pobočky COOLAGENT. Po zpracování a zaslání do partnerské agentury Tě budeme kontaktovat a uděláme krátký rozhovor v angličtině, telefonicky nebo osobně. Pak začneme hledat rodinu pro Tvůj pobyt. Jakmile se objeví první nabídka, budeme Tě kontaktovat.

Ceník Au Pair pobytů

Pro detailnější informace kontaktuj naše koordinátorky:

na emailu aupair@coolagent.cz

nebo zavolej na bezplatnou linku COOLAGENT zdarma z celé ČR: 800-1-AGENT (tj. 800-1-24368).

Pokud Ti je všechno jasné a splňuješ podmínky, můžeš se rovnou do programu přihlásit, stačí vyplnit a odeslat Předběžnou přihlášku (klikni na REGISTRACE – stránka obsahuje informace k vyplnění a on-line formulář).

COOLAGENT
Tvoje cesta do světa…