Vyhledávání

Nejčastěji hledáte: aupair, irsko

Zážitky Julie z programu Au Pair USA

🇺🇸 Au Pair v USA 🇺🇸

V COOLAGENT jsme vždy velmi rádi, když si naši klienti svůj pobyt užívají a jsme vždy zvědaví, jak se jim daří. Slečna Julie, která odcestovala jako Au Pair do Minnesoty nám napsala své zážitky a co na vás jako Au Pair čeká.

Přečtěte si, jak se Julii v USA líbí…..

Krásný den,

omlouvám se , že jsem to doteď nenapsala. Čas tak rychle utíká, že to ani není možný a já si tak nějak neudělala chvíli na to , to vše popsat. 
Proč jsem se rozhodla vydat do USA? Tohle je trochu otázka na tělo, ale zkrátka to ze všeho nejvíc byla touha za poznáním, učení se angličtiny hlavně mluvením a tak nějak nechání všeho, co mi nepřináší štěstí v Praze. Mít možnost “začít” znovu, mít pocit “restartu” a poznávat víc, než jsem byla doma zvyklá.


„Překvapilo mě, že vyřizování pobytu bylo celkem rychlé a není to složité. „

V lednu jsem se zaregistrovala ke COOLAGENT (AupairinAmerica), okolo března si mě našla rodina, a na konci dubna jsem vyřizovala veškeré papíry a vízum. Tenhle proces byl v době covidu, v celkem ještě striktním režimu, a stejnak to šlo dost rychle. Jen teda bylo dost papírování. Ale myslÍm, že když jsem to zvládla já, ještě s moji hroznou angličtinou na začátku, tak to asi zvládne každý.

Rodinu jsem si našla v Minnesotě a hned jsem si jí zamilovala. Srandovní je, že jsem do té doby, než si mě rodina vybrala, ani nevěděla, že Minnesota existuje vybrala, ani nevěděla, že Minnesota existuje 🙂 Zatím jsem tu nezažila zimu, ale léto a podzim je tu nádherný.

„Je tu asi vše, v létě horko, spousta jezer, co vypadají jako moře, takže se opalujete, hrajete volleyball, plujete na lodi, plavete, centrum tu dost žije ale taky jsou tu dost klidná místa na běhání, cyklovýlety atp. „

Na podzim je tu dost barevno asi jako u nás, a v zimě máte z jezer kluziště, po kterém můžete s kamarády jezdit autem. Je tu prý pak opravdu dost zima a spousta sněhu.  Takže jak říkám. Vše. Navíc spousta obchodů a není to tak drahé jak třeba v NY , LA nebo San Franco.

Mám na starosti starší děti, takže jsem spíše řidič kolikrát, ale můj typický pracovní den začíná, že vyzvednu děti ze školy, jedu s nimi domů, uvařím večeři, jedu s nimi na kroužky, pokud mají v ten daný den, a pak dávám nejmladší do postele. Uklízím jim pokoje, vařím večeře, vyzvedávám, rozvážím, pokud mě o cokoliv rodiče poprosí, zařídím to, jezdím nakupovat potraviny, do servisu apod.

Ubytování asi záleží na rodině, ale většinou máte vlastní pokoj. Já ho mám ve sklepě… :-). No ne, nemusíte se bát, je to krásně zrenovované, jste dál od dětí a máte tam tím pádem víc soukromí. Vlastní koupelna, záchod, šatna a pokoj má okna. Moc se mi tady líbí.

„Nečekala jsem, že tu poznám tolik kamarádů a zamiluji se 🙂 „

Co se týče většiny místních, asi že moc neznají sarkasmus jako u nás, ale s tím se dá pracovat :-). Jinak holky, my jsme tu pro Američany jako zlato :). Největší radost mám z toho, že mi všichni, které mám ráda přichystali tajnou oslavu na 27. narozeniny. To jsem vůbec nečekala.

Ve volném čase jsem s přáteli nebo se svým přítelem. Chodím do fitness centra, za zábavou, v létě jsem chodila často na pláž a hrát outdoor hry.

„Potkala jsem tu ty nejúžasnější lidi na světě a nikdy za to nepřestanu být vděčná.“

Zatím jsem byla v Duluth, Badlands, South Dakota (Mount Rushomre) , Chicago a teď San Francisco. Plánuji New York a pak příteli ukázat Prahu.

Je to stále dost zvláštní, jsem tu 5 měsíců? A tolik lidí jsem stihla poznat a mít k nim takové pouto, že to opravdu ani nejde slovy popsat. Vesměs si myslím, že jsem tohle ani neočekávala. Že najdu tolik hodných duší kolem sebe a poznám tolik lásky. Co se týče práce, je to holt práce. Je to Au Pair od Au Pair, některá má úžasnou rodinu, která Au Pair bere jako svoji rodinu, jiná tu je hlavně jako zaměstnanec. Tak či onak, naučí Vás to hodně a stojí to za to. 

„Jak už jsem řekla, mě to život už teď změnilo. Za pět měsíců tady, mám už na vyprávění tolik příběhů, že bych ani nevěděla kde začít.  A Vaše angličtina neuvěřitelně vzroste!“


Po ukončení pobytu v USA plánuju s přítelem odjet na Seychely. Ale to je teď zatím jen na wishlistu.🙃

Posílám vám jen malý souhrn z toho, co jsem tu stihla začít, ale je to jen asi 30 %.


Mějte se hezky

Julie 

Chceš také zažít Ameriku na vlastní kůži? 🙂

Chcete zažít něco podobného?
Tak neváhejte a kontaktujte mě ještě dnes!

Pavla Smotlachová

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nezávazná poptávka

Mohlo by vás také zajímat

Au Pair USA

22 prosince, 2022 | Au Pair USA

Záznam z webináře o Au Pair USA s Marťou a Baru – 10.11.2022

Podívej se na záznam z webináře s našimi Au Pair Marťou a Baru, který proběhl živě dne 10.11.2022 Věříme, že v něm najdeš mnoho zajímavých informací ohledně Au Pair a životě v USA:-) O čem se Marťa a Baru bavily? 😉 Pokud bys měla zájem o další informace nebo chceš pomoct s přihláškou,  tak nás kontaktuj. Naše koordinátorky, které mají osobní zkušenosti s prací v zahraničí Ti rády...

Au Pair USA

9 května, 2022 | Au Pair USA

Jeď jako Au Pair do USA? Přečti si zkušenosti Pavly

Chceš být Au Pair v USA a nevíš, jak na to? Inspiruj se příběhem Pavly, která Ti ráda se vším pomůže – stačí jí jen napsat 🙂 Jak to všechno začalo? Po studiu střední školy v USA, zkušenostech jako Au Pair ve Francii a Anglii se mi po čase začalo stýskat opět po USA a v roce 2015 jsem se...

Zážitky naší Au Pair Lenky z USA

4 ledna, 2022 | Au Pair USA

Zážitky naší Au Pair Lenky z USA

Tentokrát se nám z USA ozvala slečna Lenka a jako ostatní Au Pair se rozpovídala o svém životě za oceánem  🙂 1. Co Vás vedlo k tomu vydat se do USA? Vždycky jsem chtěla poznat americkou kulturu a jak lépe si tento sen splnit než jít bydlet k pravé americké rodině a stát se součástí jejich životů. 2. Zdálo se Vám vyřizování...

Nebo si můžete vybrat jinou kategorii

newsletter

Zůstaňte s námi
v kontaktu

Chcete si vybrat nějaký kurz nebo práci v zahraničí a pořád ještě váháte?