Vyhledávání

Nejčastěji hledáte: aupair, irsko

Au Pair – superhrdin(k)a pro rodiny s dětmi

Snad každý Čech nebo Češka zná ve svém okolí někoho, kdo byl na Au Pair, tedy na kulturně výměnném pobytě, kde se stává členem či členkou hostitelské rodiny. Jde o elegantní a velmi oblíbenou možnost mladých lidí, jak s trochou nadsázky zkompletovat hattrick – vyrazit do zahraničí, poznat nové přátele na celý život a ještě si u toho vydělat. 

Přemýšlíš i ty o tom, že bys strávil(a) nějaký čas v zahraničí péčí o děti, cestováním a zdokonalováním se v cizím jazyce? Tak to jsi na správném místě! Pojď se s námi ponořit do světa Au Pair programů.

Co znamená Au Pair?
Pojem pochází z francouzštiny a vyslovuje se jen a pouze jako opér, nikoliv jako aupajr, aupér nebo dokonce upír. Au Pair původně označovalo mladé Angličanky, které přicházely do Francie za cílem výuky angličtiny pro děti.

Au Pair bývávalo známé také jako dcera v domácnosti, což je v dnešní době poněkud zavádějící, protože na programy au pair jezdí kromě mladých dívek stále častěji i mladí muži. Na druhou stranu hezky vyjadřuje, že se člověk stává plnohodnotným členem hostitelské rodiny a není jen obyčejným hlídačem dětí nebo rovnou rodinným sluhou.

Co dělá Au Pair?

Au Pair je něco jako superhrdina pro rodiny s dětmi. Představ si kombinaci Mary Poppins, Super Nanny a špetky kouzelného prachu. No dobře, kouzelný prach není součástí balíčku, ale rozhodně budeš mít na starosti děti, pomoc s domácími pracemi a občas si budeš připadat, že opravdu máš nadpřirozené schopnosti.

Jak může vypadat běžný den Au Pairky či Au Paira?

A neboj se, Au Pair rozhodně není jen o hlídání dětí. Vždy budeš mít dostatek času pro objevování města či země, pro výlety s dalšími Au Pair nebo na nákupy a kafíčko. 

Denní režim a tvé povinnosti i možnosti se hodně odvíjí od dané rodiny a také počtu a věku dětí, o které se máš start. Každopádně platí, že rodinka tě bere jako jednoho/jednu z nich. Ráda tě vezme na rodinné akce a výlety a jistě ti dopřeje osobní volnost tak, abyste byli všichni šťastní. 

Kolik si Au Pair vydělá?

Nečekej miliony, ale rozhodně to stojí za to! Au Pair obvykle dostává kapesné, které například v USA nesmí být nižší než 197 dolarů za týden. Jasně, na koupě Ferrari to úplně není, ale pokryje to všechny tvé potřeby a zbyde ti dostatek i na nějaké to cestování nebo shopping.

Kromě peněz máš navíc zdarma ubytování a stravu. A to se vyplatí! Žádné účty za nájem nebo elektřinu. Garantujeme, že tvou největší starostí bude, zda máš dostatek peněz na zábavu, ne na pokrytí nezbytností.

Jak Se Stát Au Pair?

Stačí následovat pár jednoduchých kroků a brzy můžeš být v zahraničí s kufrem v jedné ruce a mapou města v druhé (nebo tedy spíš s GPS na mobilu).

  1. Vyber si agenturu: U nás v CoolAgentu máme s Au Pair programy bohaté zkušenosti, mrkni schválně na nadšené reakce našich klientů, které řeknou víc než tisíc našich slov. Spokojenost klientů máme vždy na prvním místě a k tomu navíc nejvýhodnější ceny na trhu plus letenku zdarma!
  2. Vyber si zemi: Každý stát má své kouzlo. Všechny to samozřejmě nejvíc táhne do USA, kde je tradice Au Pair hodně silná. Pokud ale nechceš být mainstream a láká tě víc svět na východ od nás, nabízíme i Au Pair v Číně.
  3. Připrav se: Vyplň všechny formuláře, se kterými ti rádi pomůžeme. Připrav si reference od rodin, kterým jsi už děti hlídal/a, a taky dobrý motivační dopis nebo video, která mají především Američané moc rádi. Co dalšího? Mrkni na webinář naší klientky Adély, která s námi vycestovala do USA.
  4. Rozhovor s rodinou: Nebuď nervózní, své úvodní setkání s rodinkou si užij a nezapomeň na úsměv. Je to skvělá příležitost, jak zjistit, zda si s tvojí potenciální hostitelskou rodinou sednete.
  5. Balení: Nepřeháněj to s kufry, určitě si budeš chtít nechat místo na suvenýry!

Chci se stát Au Pair

Tipy pro úspěch

Nezapomínej, že standardy výchovy na druhé straně světa se můžou trochu lišit od těch, na které můžeme být zvyklí z vlastního dětství v Česku. Není to ale žádná velká věda, stačí být veselý, milý a k dětem se vždy chovat hezky a samozřejmě zodpovědně. Jaké budou tvé superschopnosti?

Takže, pokud miluješ děti, cestování a nebojíš se trochu dobrodružství, stát se Au Pair je pro tebe tou správnou volbou. Nejen že poznáš novou kulturu, ale také si vytvoříš vzpomínky a vazby na celý život. A kdo ví, třeba se i vrátíš s lepšími kuchařskými dovednostmi a neodolatelným přízvukem!

Tak co, jsi ready na dobrodružství?

Chcete zažít něco podobného?
Tak neváhejte a kontaktujte mě ještě dnes!

Emília Michálková

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Nezávazná poptávka

Emília Michálková

koordinátorka

Všední den 9 - 17h

Odpovíme do 24 hodin

Mohlo by vás také zajímat

Jak zvládnout pohovor v cizím jazyce like a boss

Jak zvládnout pohovor v cizím jazyce like a boss

OMG, cože? Pohovor? V angličtině? Nebo jiném jazyce? HELP ME PLS! Ale zajisté, beze všeho. Moc dobře víme, že pohovory – natož ty v cizím jazyce – nejsou zrovna oblíbenou kratochvílí a v žebříčku nejpopulárnějších koníčků bychom je hledali asi marně. Míra stresu stoupá a v jackpotu pohovoru jsou přitom všechny tvé tužby a životní sny. Co když to...

Fotka nápisu Toronto

Jazykový kurz v Kanadě? Žádný problém – přečti si rozhovor s Katkou…

Jazykové kurzy v Kanadě jsou stále mezi studenty populárnější… a není divu! Dnes jsme trochu vyzpovídali Katku a dozvěděli jsme se její zkušenosti s pobytem v Kanadě:-) Můžeš se nám ve stručnosti představit?Ahoj, jmenuji se Kateřina, je mi pětadvacet let a bydlím v Praze. Aktuálně jsem začala učit nazákladní škole první stupeň a ještě studuji poslední rok na výšce. A proč jsi se...

Au pair usa

1 srpna, 2023 | Au Pair USA

10 důvodů, proč musíš zažít Au Pair USA na vlastní kůži

“Chci žít tak, abych měla o čem vyprávět svým vnoučatům. Chci být cool babka, jít příkladem ostatním a poznat svět, dokud jsem mladá.” To je začátek nějakého bestselleru? Ale kdeže, tak začíná recenze od jedné naší klientky, která vyrazila na program Au Pair USA. Chceš být jednou cool babka nebo děda i ty? Bavilo tě hlídat děti známým...

Nebo si můžete vybrat jinou kategorii

newsletter

Zůstaňte s námi
v kontaktu

Chcete si vybrat nějaký kurz nebo práci v zahraničí a pořád ještě váháte?