Info ke Koronaviru

Dobrý den,

Rádi bychom Vás informovali o aktuální situaci ohledně Koronaviru (COVID-19), shrnuli jsme ty nejdůležitější informace.

Registrace na pracovní, Au Pair a jazykové pobyty probíhají normálně a není důvod k jejich rušení. Vzhledem k nynější situaci se pouze posune váš termín odletu. Věříme, že opatření, která jednotlivé státy mají, pomohou co nejdříve obnovit běžnou situaci.

Pro všechny naše klienty nabízíme: 

V případě změny situace v zemi (např. pokud se země dostane na seznam rizikových oblastí z důvodu viru COVID-19), do které se chystáte cestovat, nabízíme pro naše klienty ZDARMA změnu termínu (cestovat můžete až do konce roku 2021) nebo destinace 14 a více dnů před nástupem na pobyt tak, abyste si plánovanou dobu v zahraničí užili a vše probíhalo tak, jak má ☺

Pozitivní zpráva je ta, že počet uzdravených osob se každý den zvyšuje. Doposud je známých více než 30 tisíc úspěšně vyléčených lidí. 

V COOLAGENT jsme v kontaktu s partnerskými školami a zahraničními agenturami, které sledují aktuální situaci ve svých domovských lokalitách a studenty a další vycestované osoby informují ohledně preventivních opatřeních. 

Pokud jste přemýšleli / přemýšlíte nad vycestováním do zahraničí během několika měsíců, přečtěte si naše tipy:

COOLAGENT doporučuje:

  • Pravidelně sledovat stránky Ministerstva zahraničních věcí a Ministerstva vnitra ohledně doporučení, kam je možné i nadále vycestovat bez většího rizika.
  • Je vhodné sledovat i Světovou zdravotnickou organizaci (WHO).
  • Dodržovat doporučení, která se vyhlásí v souvislosti s šířením viru
  • Po otevření hranic cestovat do destinací s minimálním či žádným počtem nakažených. 
  • Důležité je dodržovat zásady prevence: hygiena rukou, mytí mýdlem po dobu alespoň 20 sekund a nebo nanesení alkoholové dezinfekce na suché ruce, posilovat imunitu dostatkem vitamínů, vyhýbat se blízkosti osob, které kýchají, kašlou.
  • Nepřicházejte do vědomého kontaktu s lidmi, kteří se právě vrátili z rizikových destinací.
  • Pokud jste cestovali do některé z rizikových zemí a chystáte se cestovat letecky do zahraničí, zkontrolujte si prosím, zda Vám nemůže být odmítnut do této země vstup. Omezení jednotlivých zemí najdete zde.

Věříme, že nynější striktní opatření jsou správné rozhodnutí, které pomohou k opětovnému ustálení situace a již brzy si opět budeme moct užívat cestování plnými doušky 🙂

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.

S pozdravem,

Váš team COOLAGENT 🙂

 

Využijte možnost nezávazné registrace do programů Coolagent. Registrujte se ještě dnes!

Mohlo by Vás zajímat...